Weekendowy obóz szkoleniowo-treningowy w Jakuszycach

Zamknij oczy, usiądź wygodnie i pomyśl: „bieganie, jedzenie, ćwiczenia, odpoczynek, sen” i tak przez trzy dni! Brzmi fajnie? Chcesz poczuć się jak zawodowy biegacz, dla którego obóz biegowy to chleb powszedni? Jedź z nami na obóz biegowo-szkoleniowy do Jakuszyc!

Termin: 14-17 listopada 2019 r. od godz. 15:00 w czwartek do 12:00 w niedzielę

 • obóz zaczynamy czwartkowym wieczornym treningiem i kolacją o 19:00, a kończymy w niedzielę obiadem ok. 12:00,
 • możesz oczywiście dojechać w czwartek w godzinach późniejszych,
 • istnieje też opcja dojechania na obóz dopiero w piątek (jeżeli jest ktoś zainteresowany to opcją, to prosimy o kontakt).

Miejsce: Hotel Biathlon Sport&SPA, Jakuszyce

Cena: 699 zł

Miejsce obozu nie jest przypadkowe:

 • Jakuszyce leżą na wysokości 850–886 m n.p.m., a tutejszy mikroklimat jest porównywalny do alpejskiego, dzięki czemu trenowanie w tym miejscu sprzyja szybszemu wzrostowi formy,
 • dlatego Jakuszyce i Szklarska Poręba to mekka czołowych polskich biegaczy,
 • Hotel Biathlon Sport&SPA to częsta baza obozowa takich wybitnych polskich biegaczy jak: Henryk Szost, Mariusz Giżyński, Arek Gardzielewski, Artur Kozłowski.

Cena obejmuje trzy posiłki dzienne (śniadanie, obiad, kolacja).

Dla kogo?

Obóz jest skierowany do wszystkich osób, które biegają lub dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem. Zatem nie ma ograniczeń co do poziomu zaawansowania. Tak ułożymy trening, aby każdy miał możliwość się zmęczyć, poprawić formę, ale przy tym dobrze się bawił i nie zniechęcił do biegania.

Planujemy utworzyć dwie grupy podzielone poziomem zaawansowania, tak aby każdy czuł się komfortowo.

Fot. Mieszko Wiktorski

Co będziemy robić?

BIEGANIE

Jeśli chodzi o podstawową jednostkę treningową obozu, czyli bieganie, to w planie są wspólne treningi biegowe obejmujące: spokojne wybiegania, siłę biegową w formie podbiegów, zabawę biegową (jeśli jeszcze nie mieliście okazji poznać tego treningu, to obiecujemy, że będzie ciekawie :D), rytmy, wycieczkę biegową.

Co do wycieczki biegowej, to nie obawiajcie się, że nie dacie rady! Na wycieczkę wybierzemy się w góry Izerskie, które są dość płaskie i łagodne – idealne na stawianie pierwszych biegowych kroków w górach. Zatem nawet jeśli ktoś nigdy nie biegał po górach, spokojnie sobie poradzi. Tym bardziej, że tempo dostosujemy do Waszych możliwości. Jeśli ktoś będzie potrzebował przejść z biegu do marszu – nie ma problemu! Trenerzy zaopiekują się wszystkimi!

Obóz będzie idealną okazją, aby przyjrzeć się Waszej technice biegania. Skorygować niedoskonałości. Wskazać Wam nad jakimi niedoskonałościami powinniście popracować. Czasem mała zmiana powoduje dużą różnicę.

ĆWICZENIA

W treningu swoim, jak i naszych zawodników, bardzo dużą uwagę przykładamy do ćwiczeń! Na obozie pokażemy Wam ćwiczenia, które będziecie mogli wprowadzić do swojego codziennego treningu.

 • Będą ćwiczenia sprawnościowe, które z powodzeniem można wpleść do klasycznej rozgrzewki. Pokażemy Wam również, jak wzmocnić stopę oraz jak pracować nad prawidłową postawą podczas biegu.
 • Nie zabraknie ćwiczeń wzmacniających, czyli tzw. core. Poznacie wiele odmian planka / deski, ćwiczenia z piłką lekarską czy gumami. Silne mięśnie brzucha to podstawa!
 • Co wieczór wpadnie również rozciąganie.
 • Zapoznamy was również z ćwiczeniami na płotkach. Spokojnie, nie będziecie musieli biegać przez nie jak na mistrzostwach świata ;). Pokażemy Wam ćwiczenia, które wykonacie z łatwością!

Poznacie najlepsze naszym zdaniem ćwiczenia dla biegaczy w praktyce. Każdemu z osobna pokażemy jak prawidłowo w praktyce wykonać dane ćwiczenie, aby było ono dla Was efektywne.

Fot. Mieszko Wiktorski

WYKŁADY

Czas na obozie postaramy się wycisnąć jak cytrynę! Dlatego zaplanowaliśmy dla Was aż trzy wykłady, które przybiorą raczej postać pogadanek. Zależy nam na jak największej interakcji, wszelkie pytania mile widziane. Tematy:

 1. Podstawy treningu biegowego – przedstawimy Wam podstawowe środki treningowe ze wskazaniem celu jaki ma przynieść konkretna jednostka. Biegacze często pomijają niektóre elementy treningu (np. rytmy), stosują je w nieodpowiedniej kolejności, albo wykorzystują za dużo jednostek treningowych na raz. Dlatego wyjaśnimy wam co i jak ;).
 2. Domowe sposoby na regenerację – regeneracja to również element treningu. Wbrew pozorom, aby się porządnie zregenerować nie musimy wydać dużo pieniędzy, a nawet wychodzić z domu. Pokażemy Wam jak w domowym zaciszu i niewielkim kosztem zapewnić sobie niemalże profesjonalną regenerację.
 3. Motywacja – trening fizyczny to nie wszystko, żeby robić postępy i mieć przede wszystkim radość z biegania, musimy zadbać również o sferę mentalną. Mocna głowa u biegacza jest bardzo ważna. Pokażemy Wam kilka sztuczek ;).

PORADY TRENINGOWE

Trenerzy przeprowadzą indywidualne rozmowy z uczestnikami obozu, na których udzielą indywidualnych porad związanych z planowaniem treningu i doradzą w zakresie ułożenia kalendarza startowego.

REGENERACJA

Podczas obozu będziemy korzystać również z sauny i jacuzzi, aby solidnie zregenerować mięśnie po trening. Odwiedzimy także rzekę, aby schłodzić w niej nogi.

Podsumowując, serdecznie Was zapraszamy na wspólne bieganie! Naszym celem jest przekazać Wam jak najwięcej wiedzy, uczynić Wasze bieganie bardziej efektownym i efektywnym. Oczywiście wszystko będzie okraszone dużą dawką dobrego humoru i zabawy, bo przecież bieganie powinno nam dawać przede wszystkim RADOŚĆ. Do zobaczenia!

Zgłoszenia

Osoby zainteresowane prosimy o wysyłanie maili na adres: kontakt@akademiabiegania.com. Zachęcamy też do kontaktu poprzez Facebook lub Instagram.

Serdecznie zapraszamy!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *