Sylwestrowy obóz szkoleniowo-treningowy w Szklarskiej-Porębie

Nie dla Ciebie huczne impresy sylwestrowe? Witaj w klubie! My też wolimy spędzić ten czas na biegowo! Jeśli chcesz pobiegać z nami, zapraszamy obóz biegowo-szkoleniowy do Szklarskiej Poręby. Będzie dużo biegania, ćwiczeń, wykładów.

Termin: 27 grudnia 2019 – 1 stycznia 2020 r. (od godz. 15:00 w piątek do 18:00 w środę)

Miejsce: Hotel Sport, Szklarska Poręba http://sport.szklarskaporeba.pl/index.php/o-nas/

Cena: 999 zł

Miejsce obozu nie jest przypadkowe:

 • Hotel Sport to legendarny ośrodek, do którego od lat przyjeżdżają trenować gwiazdy polskiej lekkoatletyki.
 • Ośrodek ten posiada znakomite zaplecze sportowe: stadion lekkoatletyczny, siłownię, salę gimnastyczną, saunę, wannę z lodem do regeneracji.
 • Stadion w Szklarskiej leży na wysokości 700 m n.p.m. i jest to drugi w Polsce najwyżej położony stadion (zaraz po Zakopanem).
 • Tutejszy mikroklimat jest porównywalny do alpejskiego, dzięki czemu trenowanie w tym miejscu sprzyja szybszemu wzrostowi formy. Z tych powodów Szklarska Poręba to mekka czołowych polskich biegaczy.

Cena obejmuje trzy posiłki dzienne (śniadanie, obiad, kolacja).

Izery. Kopalnia Stanisław

Dla kogo?

Obóz jest skierowany do wszystkich osób, które biegają lub dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem. Zatem nie ma ograniczeń co do poziomu zaawansowania. Tak ułożymy treningi, aby każdy miał możliwość potrenowania na swoim poziomie.

Planujemy utworzyć dwie grupy podzielone poziomem zaawansowania, tak aby każdy czuł się komfortowo.

Co będziemy robić?

BIEGANIE

Jeśli chodzi o podstawową jednostkę treningową obozu, czyli bieganie, to w planie są wspólne treningi biegowe obejmujące: spokojne wybiegania, siłę biegową, zabawę biegową, rytmy, wycieczki biegowe w Karkonosze i Izery.

Co do wycieczki biegowej, to nie obawiajcie się, że nie dacie rady! Długość trasy i kilometraż dostosujemy do poziomu grup (podstawowa i zaawansowana). Zatem nawet jeśli ktoś nigdy nie biegał po górach, spokojnie sobie poradzi. Tym bardziej, że tempo dostosujemy do Waszych możliwości.

Obóz będzie idealną okazją, aby przyjrzeć się Waszej technice biegania. Skorygować niedoskonałości. Wskazać Wam nad jakimi elementami powinniście popracować. Czasem mała zmiana powoduje dużą różnicę.

ĆWICZENIA

W treningu swoim, jak i naszych zawodników, bardzo dużą uwagę przykładamy do ćwiczeń! Na obozie pokażemy Wam ćwiczenia, które będziecie mogli wprowadzić do swojego codziennego treningu.

 • Będą ćwiczenia sprawnościowe, które z powodzeniem można wpleść do klasycznej rozgrzewki. Pokażemy Wam również, jak wzmocnić stopę oraz jak pracować nad prawidłową postawą podczas biegu.
 • Nie zabraknie ćwiczeń wzmacniających, czyli tzw. core. Poznacie wiele odmian planka / deski, ćwiczenia z piłką lekarską i gumami. Silne mięśnie brzucha to podstawa!
 • Co wieczór wpadnie również rozciąganie.
 • Nauczymy Was także ćwiczeń na płotkach. Płotki to świetny sposób na poprawę techniki biegu i koordynację!

Poznacie najlepsze naszym zdaniem ćwiczenia dla biegaczy w praktyce. 

WYKŁADY

Czas na obozie postaramy się wycisnąć jak cytrynę! Dlatego zaplanowaliśmy dla Was wykłady, które przybiorą raczej postać „pogadanek”. Zależy nam na jak największej interakcji, wszelkie pytania mile widziane. Tematy:

 1. Podstawy treningu biegowego – przedstawimy Wam podstawowe środki treningowe ze wskazaniem celu jaki ma przynieść konkretna jednostka. Biegacze często pomijają niektóre elementy treningu (np. rytmy), stosują je w nieodpowiedniej kolejności, albo wykorzystują za dużo jednostek treningowych na raz. Dlatego wyjaśnimy wam co i jak ;).
 2. Domowe sposoby na regenerację – regeneracja to również element treningu. Wbrew pozorom, aby się porządnie zregenerować nie musimy wydać dużo pieniędzy, a nawet wychodzić z domu. Pokażemy Wam jak w domowym zaciszu i niewielkim kosztem zapewnić sobie niemalże profesjonalną regenerację.
 3. Motywacja – trening fizyczny to nie wszystko, żeby robić postępy i mieć przede wszystkim radość z biegania, musimy zadbać również o sferę mentalną. Mocna głowa u biegacza jest bardzo ważna. Pokażemy Wam kilka sztuczek ;).
 4. Roztrenowanie – robić czy nie? kiedy robić? jak długo?
 5. Planowanie kalendarza startowego – podpowiemy, jak najkorzystniej ułożyć sobie plany startowe.
 6. Połączenie biegania w górach z biegami płaskimi – da się? czy można być szybkim na asfalcie biegając góry? jak góry przekładają się na biegi płaskie?

PORADY TRENINGOWE

Trenerzy przeprowadzą indywidualne rozmowy z uczestnikami obozu, na których udzielą porad związanych z planowaniem treningu i doradzą w zakresie ułożenia kalendarza startowego.

REGENERACJA

Podczas obozu będziemy korzystać z sauny i wanny z lodem, aby solidnie zregenerować mięśnie po trening. Dla twardzieli – chłodzenie nóg w pobliskiej rzece 😉

Odwiedzimy również grotę solną!

Podsumowując, serdecznie Was zapraszamy na wspólne bieganie! Naszym celem jest przekazać Wam jak najwięcej wiedzy, uczynić Wasze bieganie bardziej efektownym i efektywnym. Oczywiście wszystko będzie okraszone dużą dawką dobrego humoru i zabawy, bo przecież bieganie powinno nam dawać przede wszystkim RADOŚĆ. Jeśli taka wizja Sylwestra się Wam podoba, to serdecznie zapraszamy! Do zobaczenia!

Zgłoszenia

Osoby zainteresowane prosimy o wysyłanie maili na adres: kontakt@akademiabiegania.com. Zachęcamy też do kontaktu poprzez Facebook lub Instagram.

Serdecznie zapraszamy!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *